субота, 28 червня 2025 р.

 

28 червня - День Конституції України, одне з головних державних свят, яке важливе для кожного українця.


                                             



Конститу́ція Украї́ни — Основний Закон України. Ухвалена 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання.

Що таке Конституція своїми словами?
Конститу́ція (лат. constitutio — установлення, устрій, порядок) — основний державний документ (закон), який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян.
 У Конституції України поняття „народ“ застосовано у значенні „Український народ – громадяни України всіх національностей“.
Хто написав першу Конституцію України?
«Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького» — угода, укладена 5 (16) квітня 1710 року в місті Бендери між новообраним гетьманом Пилипом Орликом, козацькою старшиною та запорожцями. Загальновідома як «Конституція Пилипа Орлика»
Конституція Пилипа Орлика - договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська (від усієї старшини та козацтва конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко), який визначав права і обов'язки усіх членів Війська.
Скільки конституцій було в Україні?
Усього радянських конституцій було чотири: 1919, 1929, 1937 та 1978 років. Саме остання діяла на території України й після проголошення незалежності, аж до 1996 року.




 Нехай Основний закон гарантує  мирне небо, добробут і можливості для особистого розвитку. Нехай закон завжди стоїть на захисті вашої гідності. Залишайтеся вільними, незалежними та впевненими у майбутньому!
А кожному громадянину жити в державі, де поважають закон і цінують свободу. Хай правові норми дарують впевненість у завтрашньому дні. А наша країна стає ще сильнішою і справедливішою!