середа, 19 лютого 2025 р.


 



20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні”.



"Небесна Сотня" — так в Україні називають героїв, які загинули на Майдані взимку 2013—2014-го у дні найзапеклішого протистояння під час Революції Гідності. Тоді ці мирні люди, українські активісти та патріоти, загнули від рук снайперів і назавжди увійшли в історію Україні як герої.


Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Першими загиблими були активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Зижневський, які загинули від снайперської кулі 22 січня 2014 року. Наймолодшим героєм Небесної сотні став 18-річний Назарій Войтович, родом з Тернополя. Загалом у цьому списку — 108 людей. Жорстокі розстріли мирного населення стали переломним моментом революції, а вечір 21 лютого, коли Київ та вся Україна проводжали героїв в останній путь піснею "Пливе кача по Тисині" у виконані "Піккардійської терції", навряд чи зможе забути той, хто тоді був присутній на Майдані.


Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали свій шлях , а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.