вівторок, 1 вересня 2020 р.

 

Перший урок



                           Тема: «Україна починається з тебе»  

Форма проведення: урок-квест у форматі «Світами за скарбами» (За українськими  скарбами)

Мета: формувати національну свідомість школярів, систему моральних цінностей, повагу до прав і свободи людей, національних і культурних надбань, визначних постатей.                         

 

 Хід уроку

Добрий день-вітаю я всіх вас.

Добрий день усім на святі  в нас.

Добрий день-навчанню уже час.

Добрий день усім ще раз.

Вчитель .                    

Я рада бачити всіх вас

У цей святковий світлий час.

Вирує свято, тут пройде,

Ви ж знаєте, яке воно?

Свя-то зна-нь!

Налаштування- тест «КРАЄВИД»

Перед вами зображення українського краєвиду. Уявіть, ви йдете ним, торкаєтесь руками рослин, вдихаєте аромати та свіже повітря, ніжитеся під промінням сонця, розглядаєте все довкола і бачите польову царівну-русалку.

1.Якого кольору її коси та волосся?(КОМУНІКАЦІЯ)

А-зеленого, синього---сором'язливі, скромні.

Б- рожевого, оранжевого--- легко знаходите мову і контакт.

2.Ось ви побачили пташку. Яка вона?(СПІРНІ СИТУАЦІЇ В ЖИТТІ)

А-агресивна, небезпечна---конфліктуєте, інколи уникаєте спорів.

Б-спокійна, лагідна---немає проблем.

3.Далі бачите равлика (ПОВЕДІНКА З ЛЮДЬМИ)

А- плаский---легко відгукуєтесь на спілкування.

Б-із завитком---закриті від людей.

4.Ви виходите на узлісся, дорогу (КІЛЬКІСТЬ БЛИЗЬКИХ ЛЮДЕЙ, ДРУЗІВ)

А-багато- --ви король компаній.

Б-небагато--- кілька близьких.

В- пусто--- не довіряєте, самітник.

Вчитель   

Дві батьківщини є у нас.

Вони із нами повсякчас.

Одна з народження дається,

Щоб завжди зігрівати серце.

Зараз ми перевіримо, чи гарно знаєте своє  рідне село?

                       5-тихвилинка- квест «Знайомі куточки села»

1.Широке, м'яч, прямокутне, ворота (футбольне поле)

2. Балка, дерева, ігри (біля Соколанів)

3.Скали, вода, ящірки (водопад)

4.Гудки, вагончики (ст.Тік)

5.Музика, крісла, костюми (клуб)

6.Загорожа, рогаті, молоко (тирло)

7. «Царська поляна» (ст.Тік)

8. Шприці, білий халат (медпункт)

9. Турнік, перекладина (спортмайданчик)

10. Квіти, воїн, свято (пам'ятник)

11. Прес, насіння, олія (олійниця)

Вчитель

А друга- цілий світ великий

І нерозгаданий, столикий.

Та тільки той його пізнає,

Хто зацікавлено вивчає.

Нова Пошта пропонує вам експрес-гру «Український вернісаж».

 Вона прислала з куточків України предмети, за якими ви з батьками маєте вгадати географію місця і нагадати цікаву інформацію про нього.

1.Картина з краєвидом (КАРПАТИ)

2.Сольовий нічник (СОЛЕДАР)

3.Керамічний чайник (ПОЛТАВЩИНА)

4.Картина моря (КРИМ)

5.Плетений бутиль (ЗАКАРПАТТЯ)

6.Граніт (ТОКІВСЬКИЙ )

7.Мушлі (АЗОВСЬКЕ, ЧОРНЕ МОРЯ)

8. Сопілка розмальована (ПЕТРИКІВКА)

         


ВПРАВА «ЇЖА» - вірний рецепт

             Згадайте українські страви та інгредієнти до них


        


 

ШКІЛЬНЕ ЖИТТЯ  НЕПРОСТЕ,але ЦІКАВЕ. У НЬОМУ ТРАПЛЯЮТЬСЯ РІЗНІ ВИПАДКИ.

ЩОДЕННИК НАПРОКАТ

Мати стеле спать старанно І говорить:
— Синку,
Дай щоденник, я погляну
На твої оцінки.

— Мій щоденник,— син регоче,
В Кості «на прокаті».
Він казав, що дуже хоче
Маму налякати.
********

ПРОСТА АРИФМЕТИКА

Викликає вчитель Люду.
— Крейду,— каже їй,— бери
Й покажи нам, скільки буде:
Десять поділить на три.—
Розділить дівча не може,
Супить брови і мовчить.
Вчитель каже:
— Так негоже,
Прості дроби треба вчить...
Картоплин візьмім десяток,—
Далі вчитель річ веде,—
Розділім на трьох дівчаток,
То по скільки припаде? —
Люда каже:
— Зайвий клопіт.
І навіщо розділять?
Я зварю їм ту картоплю,
Потовчу, і хай їдять.

 *************

 ЧОМУ ВОДА СОЛОНА

Боря, звісно, гарний син
На радість для мами,
Тільки часто любить він
Похвастать знаннями.

Мамі зошит свій подав
І гордо говорить:
— Вчитель нам розповідав?
Сьогодні про море!

Мама радо погляда,
Питає у Борі:
— Тож скажи, чому вода
Солона у морі?

— Знаю! — Боря аж зрадів,
Присів на кушетці.—
Це тому, що в тій воді
Живуть оселедці.

 *************

ПОЖАЛІВ ОДЕЖІ

Нахмуривсь батько:
— Ну, голубчик,
Ти знову на брехні попався...
Чому у тебе мокрий чубчик?
Це, Ромо, в річці ти купався!

— Я не купався,— каже Рома.—
Це десь отам, в кінці городу,
Коли ішов уже додому,
Спіткнувся і упав у воду.

Насупивсь батько із досади.
— Неправду кажеш, мій синочку.
Чому ж, коли ти в воду падав,
Не замочив штани й сорочку?

Одежі жаль мені й самому.
Коли побачив, що спіткнуся,
Так я тоді,— говорить Рома,—
Негайно взяв і роздягнувся.

 

Сценка про урок малювання в школі
Діти сидять за етюдником. Учитель у дошки.
УЧИТЕЛЬ: Отже, діти, сьогодні ми малюємо вазу.
Учитель ставить вазу на постаменті. Проходить час. Учитель починає ходити між етюдником і дивитися, що намальовано. У всіх ваза в тій чи іншій стадії. Учитель підходить до чергового учня і здивовано вдивляється. На аркуші в учня вибухи, солдати, танки.
УЧИТЕЛЬ? Сергій, поясни - що це?!
УЧЕНЬ: Ну, як же, Петро Сергійович! Це - ваза!
УЧИТЕЛЬ: Це - ваза?!!
УЧЕНЬ: Петро Сергійович, ви ж художник! Ви повинні розуміти, що я так бачу! Ось так я бачу вазу! (У кадрі малюнок)
УЧИТЕЛЬ: (спокійно) Ну, добре ... давай щоденник!
Учень віддає щоденник вчителю. Учитель ставить велику двійку і віддає щоденник учня.
УЧЕНЬ: (заглянувши в щоденник) Два?! За що!??
УЧИТЕЛЬ: Та що ти, Сергію! Це не два, це - п'ять! Просто я так бачу!

ВПРАВА «ПАЗЛИ»- скласти на швидкість ілюстрацію на шкільну тему

МУДРА НАСТАНОВА-притча.

Дорогі діти! Ми продовжуємо з вами подорожувати країною дитинства і становлення, тому хочу ще раз наголосити на головній цінності та істині людини- вихованість, людяність –головні.

Вчитель пише велику цифру 1. Це сутність ваша- людяність,найнеобхідніша в житті якість. А далі 0 додамо. Це знання, які ви здобудете. Вони збільшать вас у 10 раз. Ще один 0 додамо- успіх. Ще один 0- досягнення, далі 0-досвід, потім 0-щастя, родина… Кожен 0 в 10 раз облагороджує вас. А тепер зітремо 1. Лишаються 0000000-нічого не значущі. ВИСНОВОК:

Якщо у вас не буде людяності, останнє- не варте.

І наостанок,  розпочинаємо наш рік з передбачень-побажань.

КУЛЬКИ- побажання, які вибирають собі учні у навчальному році.