Розвиток мовлення. ЛИСТ ДО РІДНИХ. ОФОРМЛЕННЯ КОНВЕРТА (ділові папери)


РОЗГЛЯНЬТЕ ЗРАЗОК

ОФОРМІТЬ ВЛАСНИЙ КОНВЕРТ РІДНИМ ЗА ЇХ МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ.
Л И С Т У В А Н Н Я
Листування – один із видiв письмового спiлкування. Лист – це писаний текст, метою якого є повiдомлення про щось адресата.
Листи бувають дiловi (службовi) та особистi (приватнi).
В особистому листуваннi iснують певнi традицiї. Розпочинається лист звертанням. Через звертання, як правило, висловлюється ставлення до адресата (повага, любов, нiжнiсть). Чемна людина завжди поцiкавиться життям адресата – його здоров’ям, успiхами. Далi йде виклад того, про що хочуть сповiстити. Вихована людина нiколи не нав’язує своїх думок, тому використовує вставнi слова та сполучення слiв (на мою думку, здається, як на мене тощо). Закiнчується приватний лист побажаннями та прощанням. Пiдпис є обов’язковим. Ознакою культури є зазначення дати написання листа.
У тексті листа необхідно вживати етикетні формули (слова ввічливості). Це слова привітання і прощання, найрізноманітніші побажання, слова вибачення (скажімо, за турботи, завдані висловленням певного прохання).
З А В Д А Н Н Я :
Скласти листа до близької людини із звертаннями та вставними словами пропоную так:
Бабусю, пише тобі твоя улюблена онука Ганнуся. Як ти себе почуваєш? Як справи? Як там мій дідусь? Бабуню, щиро вірю, що у вас все чудово. Сподіваюсь, ми скоро побачимось. Певна річ, я б із задоволенням залишилась у вас погостювати на літо.
Бабусю, я закінчила рік відмінницею. Нарешті, я вільна від навчання. Тепер я мрію лише про подорожі та побаченні із близькими людьми. Бабуню, передавай привіт діду та сусіду Іллі. Чекаємо на зустріч!
З любов'ю, Ганнуся.
👇👇👇
НАПИШІТЬ ЛИСТ РІДНИМ ЧИ ДРУЗЯМ, ВИКОРИСТАВШИ ЗВЕРТАННЯ І ВСТАВНІ СЛОВА ТА ВИДІЛИВШИ ЇХ ,ЗА ПРАВИЛАМИ, КОМАМИ.
____________________________________________________________________________________________________________
6 клас.
ЗВОРОТНИЙ ЗАЙМЕННИК
Зворотний займенник Себе вказує на відношення до діючої особи. Він не має форм називного відмінка, роду і числа. У нього є такі відмінкові форми: Себе (до себе), собі, себе, собою, на собі.
Займенник Себе Може бути віднесений до будь-якої особи, однієї чи багатьох. Він себе контролював. Вони себе не впізнавали. Ти маєш пишатися собою. Я пригадую себе малим.
В И К О Н А Й Т Е:
Прочитайте. Перепишіть речення, поставивши займенник СЕБЕ у потрібному відмінку. Встановіть
відповідність: А- називний, Б- родовий, В- давальний, Г- знахідний, Д- орудний, Е- місцевий.
1. Господар хати майже з вогню виніс дітей і дружину.

1. Господар хати майже з вогню виніс дітей і дружину.
2. Він же, лелека, рятуючи ( ...), відразу полетів геть од пожежі, забувши про свою родину.
3. Та ось прийшла осінь, і лелека, добре підгодувавшись на болоті, повернувши ( ...) красу і силу, прилетів на поле.
4. Зграя лелек оточила його і довго клекотали між ( ...), а винний стояв, опустивши голову.
5. Він, мабуть, відчув за ( ...) провину.
6. Лелеки знялися і полетіли, а вигнанець сумно бродив болотом, дивився на (...) у дзеркало води і, здавалося, думав важку думу.
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________